عمل کردن به تحلیل دیگران

چرا معمولا معامله گران از تحلیل دیگران برای رسین به سود استفاده می کنند؟ آیا گرفتن سیگنال معاملاتی از دیگران می تواند یک استراتژی باشد؟

معمولا چند گروه به دنبال سیگنال معاملاتی از دیگران هستند.

گروه اول: کسانی هستند که دانش تحلیلی ندارند. این گروه عملا اولین اشتباه را آنجایی مرتکب می شوند که بدون دانش وارد بازار می شوند. بازارهای مالی از جمله  فارکس به همان میزان که سودآوری فوق العاده ای دارند، به همان اندازه بی رحم با تازه کارها برخورد می کنند. ورود بی دانش به هر کسب و کاری موجب بروز آسیب به سرمایه می شود. حال بازاری با شرایط خاص چه تاثیرات زیان باری برای افراد بی دانش می تواند داشته باشد. توصیه می شود تا زمانی که از دانش کافی برخودار نشده اید حتما با حساب آزمایشی فعالیت نمایید. از کتب مفید آموزشی و اساتید این عرصه بهر ببرید و با برنامه ریزی و با پول کم وارد بازار شوید. بگذارید قبل از اینکه بازار با گرفتن پولتان به شما درس بدهد، خودتان با مطالعه، آموزش و حساب آموزشی به یک حرفه ای تبدیل شوید. بعد از اینکه در مدت چند ماه به سودآوری مطمئن رسیدید، ظرف یکسال به تدریج سرمایه خود را افزایش دهید.

گروه دوم: این گروه مدتی در بازار فعالیت داشته اند ولی به دنبال راه میانبر می گردند. همین دلیل باعث پیروی آن ها از تحلیل دیگران می شود. این افراد در کانال های یا سایت های به اصطلاح VIP عضو شده و عملا سیگنال خریداری می نمایند. شاید بعضی از معاملات آن ها با استفاده از حد ضرر و سود بدون مشکل یا حتی با سود باشد ولی معمولا از این روش هیچ معامله پری به ثروت نرسیده است. اگر فرض را بر این بگذاریم که فروشنده سیگنال با حسن نیت رفتار کند باز هم خطای انسانی وجود دارد. وقتی کسی خود تحلیل انجام داده است، در صورت اشتباه می تواند سریع متوجه شده و اقدام اصلاحی انجام دهد. ولی خریدار سیگنال این شرایط را نخواهد داشت و از لحاظ روانی حتی اگر به وضوح شاهد اشتباه خود باشد، به دلیل این که این سیگنال را از کسانی که به ظاهر تخصص دارند دریافت نموده است، اقدام اصلاحی انجام می دهد.

گروه سوم: ای گروه تحلیل گرانی هستند که شاید زیاد حرفه ای نباشند ولی با دانش خود می توانند در بازار کار کنند. ولی به دلیل نداشتن اعتماد به نفس کافی که احتمالا از شکست های گذشته نشات می گیرد از تحلیل دیگران بهره می گیرند. بدترین معظل ای افراد این است که حتی اگر تحلیل صحیحی داشته باشند، اولویت را به نظر دیگران می دهند. و معمولا نمی توانند عمل و اقدام درست و به موقعی انجام دهند. همین امر باعث می شود که با تضادی روبرو شوند و اشتباهات بیشتری مرتکب شوند.

به یاد داشته باشیم که اگر به پتانسیل های این بازار ایمان داشته باشیم، ابتدا باید به آن به دید بلند مدت نگاه کنیم. همین امر باعث می شود که با دانش آن آشنا شویم و آن را فر بگیریم. سپس با شروع به فعالیت تجربه اندوزی کرده و به یک تحلیل گر و معامله گر حرفه ای تبدیل شویم. یک معامله گر حرفه ای می داند که قطعا در تحلیل آن احتمال خطا وجود دارد از این رو پس از این که تحلیل خود را انجام داد ممکن است تحلیل خبرگان این بازار را نیز بررسی نمایید. او الزاما به تحلیل دیگران عمل نمی کند فقط بازار را از زاویه دید آن ها نیز مورد بررسی قرار داده و تصمیم گیری نهایی را با جمع بندی دانشی خود انجام می دهد. پس نتیجه می گیریم که:

اگر می خواهید یک معامله گر حرفه ای باشید بر اساس تحلیل دیگران معامله نکنید.

Post Your Comment Here

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *